Päis est

Hansarent - sõbrad ratastel

Täisteenusliising hoiab tööjõudu kokku

Autorendi rätsepatöö. Täisteenusliising hoiab tööjõudu kokku

Auto täisteenusliising on mõistlik valik ettevõtjale, kes ei taha firma masinapargi eest hoolitsemiseks oma töötajate aega kulutada. Eelisteks on ka lai lisateenuste valik.

Hansa Gruppi kuuluva, kaheksa aastat lühirenditurul tegutsenud Hansarent OÜ masinapark koosneb praegu ca 180 autost, juhatuse liikme Argo Rebase sõnul on eesmärk paari-kolme aasta jooksul jõuda 1000 autoni. “Kasvu põhjus on Hansarendi laienemine uude turusegmenti – täisteenusliisingu ja pika rendi turule. Näeme siin häid tuleviku- ja kasvuväljavaateid ning soovime täisteenusliisingu turu unest üles äratada.”

Täisteenusliisingu sihtgrupp on äriettevõtted, kel pole mõistlik autosid omada, vaid rentida või liisida. “Meie oleme kliendiga kaasas autode soetamise algfaasist alates: aitame välja selgitada, milliseid masinaid on mõistlik liisingusse võtta, milline on eeldatav läbisõit ja milliseid teenuseid reaalselt vaja: kas lepingu raames on kasutada asendusauto, kes käsitleb kindlustusjuhtumeid ja korraldab hooldustöid,“ rääkis Rebane. Ta lisas, et hea, kui ettevõttel on läbisõidu statistika olemas, kuna auto igapäevakulu sõltub sellest.

Hansarendil on juba praegu rohkesti kliente, kes täisteenusliisingu lepingu sõlminud: on suuremaid ettevõtteid, kes võtnud kasutusse autod oma müügiesindajate meeskondadele ning on väikeettevõtete juhte, kes oma põhitöö ajast ei soovi autoga seonduvaga igapäevaselt tegeleda. „Klientide vajadused on väga erinevad. On ka neid, kel autot vaja vaid mõned korrad kuus ning pole mõtet autot osta, siis on võimalik seda meilt rentida. Pika rendi teenus on aga mõistlik siis, kui ettevõttesse tuleb ajutiselt tööle välisspetsialist. Hansarendi poolt pakutavad autopargi lahendused on nagu mõistliku hinnaga rätsepaülikond,“ kinnitas Rebane ja jätkas: „Muudatusi autode kasutamisharjumustes võib lähiajal tuua ka uus maksuseadus, kui see juulis jõustub. Eks see paneb ettevõtete juhte mõtlema, kas auto on töövahend või palgalisa. Kui töötaja kasutab autot 2-3 korda kuus, on mõistlik seda rentida, mitte omada. Meie saame ettevõttele pakkuda fikseeritud rendihinda kokkulepitud rendipäevade osas.“

Leping sõlmitakse valdavalt kolmeks aastaks

Liisinglepingud sõlmitakse valdavalt kolmeks aastaks. Rebase sõnul on täisteenusliisinguga läbisõidud tavaliselt suuremad kui sõiduki garantiitingimustes sätestatu ning arvestada tuleb ka kulumaterjalidega. Alustava firma või väikeettevõtte puhul on tulnud ette, et algselt antakse auto 6 kuuks rendile ning kui maksedistsipliiniga on kõik korras ja majandusnäitajad positiivsed, sõlmitakse pikaajalisem täisteenusliisingu leping. „Täisteenusliisingu hulka kuuluvad auto soetamise finantseering, kaskokindlustus ja liikluskindlustus, lisaks on soovitatav ka kindlustusjuhtumite käsitlus ning ööpäevaringne hädaabi kohalekutsumise teenus. Viimise-toomise teenus säästab töötajate tööaeg ning pole vaja ise hooldusesse sõita,“ tutvustas Rebane võimalusi.

Täisteenusliisingu kliendid

Hansarendi täisteenusliisingu klientide hulgas on nii suuremaid ettevõtteid kui ka väikeettevõtte juhte. Suurfirmad liisivad autod peamiselt oma müügimeeskondadele, väikeettevõtjad ei soovi oma põhitöö ajast ise auto remondi ja muu sellisega tegeleda.

Mõistlikum kui auto ostmine. Metalli ostu ja müügiga tegelev Baltmet Group võttis Hansarendist ­auto kasutusse paari kuu eest. “Võtsime ka teistelt firmadelt pakkumisi, ent Hansarent oli ­ainus, kes tuli vastu meie soovile soetada just Honda ­CR-V. Hind oli mõistlik ja me ei näinud vajadust oma margieelistust muuta,” rääkis projektijuht Reino Rass. Algul uuriti auto rendivõimaluste kohta, ent kui firma pakkus välja täisteenusliisingu variandi, valiti see.

Argumendina, miks valiti just kolmeaastane teenusliising, mitte auto ost, nimetas Rass võimalust auto probleemideta tagasi anda, kui selleks peaks vajadus tekkima.

Rass tunnistas, et kaaluti mõlemat varianti. ­“Pigem oleme nõus 100 eurot lisaks maksma, et mitte vaevata oma pead kohustustega, mida ­auto pidamine nõuab. Praegu on abi vaid ühe telefonikõne kaugusel: tullakse, võetakse auto, vahetatakse õlid, rehvid, tehakse hooldus, vajadusel saame kasutada kokkulepitud päevade ulatuses asendusautot,” ütles ta.

Allikad: Hansarent, Äripäev, 2014

Loe täisteenusliisingust lähemalt!